PvP Aréna

Ve Vindictu máme hned několik typů PvP. Rozdíl mezi nimi je v mapě, způsobu jak porazit nepřítele a nově i v počtu nepřátel. Aréna je, jednoduše řečeno, 1 vs. 1 PvP. Za vaši prohru mohou pouze vaše chyby a vaši výhru zajistí pouze vaše schopnosti.

Pravidla
Jak se přidat
Orientace v Aréně
Boj

Pravidla

Aréna je souboj mezi dvěma hráči. Každé kolo v aréně trvá 90 sekund. Tato kola jsou společná pro celý channel – začínají a končí zároveň. Během souboje hráč nemůže používat proměnu ani quick slot věti, pouze SP skilly. Je možné vyhrát dvěma způsoby. Buď soupeře stihnete během 90 sekund zabít nebo máte po 90 sekundách boje více života, než má váš soupeř. Pokud soupeře zabijete dříve než za 90 sekund, musíte počkat. Mezitím můžete sledovat ostatní souboje.

Aby byla aréna fér, staty hráčů jsou upraveny. Pokud má postava méně jak 15 000 ATT a MATT, bude navýšen. To samé platí i DEF, který je navýšen na 6 000, v případě Evie na 3 500.

Jak se přidat

Na své obrazovce naleznete vpravo dole ikonku PvP.

0

Když na ni kliknete, otevře se vám okno s výběrem typu PvP. Dnes si budeme povídat o Aréně, proto klikneme na poslední tlačítko.

1

Ukáže se nám výběr channelu. Každý channel má limit 32 hráčů. Někteří bojují, někteří sledují, někteří čekají.
Tlačítko update slouží pro aktualizaci tohoto seznamu, především tedy pro aktualizaci počtu hráčů na channelu.
Klikneme na zvolený channel a na Enter.

Orientace v Aréně

Po vstupu do Arény jsme pouhými diváky. Využijeme toho a nejprve se rozkoukáme.

Vidíme 4 arény a spoustu jmen nalevo.
2 Jde o seznam všech lidí, kteří jsou na stejném channelu, což je, jak vidíme, channel číslo 1.

Pod seznamem jsou 3 ikonky. Protože sledujeme celý channel a ne konkrétní arénu, první dvě ikonky u sebe nemají číslo. Přidáte-li se do Arény, ať už jako divák nebo jako čekající, ukáže se u první ikonky počet lidí, kteří čekají na souboj v dané aréně a u druhé ikonky počet lidí, kteří se na ni právě koukají. Číslo u poslední ikonky je opět počet všech lidí na channelu.

Tlačítko Exit vám později umožní z celého PvP odejít.

Poslední tlačítko je Total Players. Slouží k zobrazení/schování seznamu přítomných lidí, který máme momentálně otevřený.

Konečně přejdeme k té nejdůležitější části a to samotným arénám. Nahoře vidíme 4 taková okénka. My si dvě k nich přiblížíme a popíšeme.

31

U každého okénka vidíme 3 tlačítka. Tlačítkem Request se přidáme do fronty lidí, kteří čekají na boj v této aréně. Po kliknutí na něj se změní na Cancel. Číslo v závorce ukazuje, kolik lidí celkem čeká. Během čekání můžete sledovat jakýkoli souboj. Pokud si rozmyslíte, ve které aréně chcete bojovat (například se bojíte, že vás soupeř bude někdo, koho těžko porazíte), můžete svou žádost zrušit tlačítkem Cancel a nebo kliknout na Request u jiné arény.

Tlačítko Observe z nás udělá diváka. Opět číslo v závorce určuje počet lidí, kteří daný souboj sledují. Po kliknutí na Observe se před námi objeví vyžádaná aréna a vidíme ji celou. Po kliknutí na volný prostor mezi okny se pohled změní. Můžeme si tak vybrat jestli budeme sledovat arénu z pohledu diváka, či z pohledu jednoho z duelantů. Pokud se chcete podívat na jiný souboj, stačí kliknout na jiné Observe a rychle budete přesunuti.

Poslední tlačítko otevře seznam čekajících a sledujících lidí.

5

Pokud si požádáte o souboj, dostanete se na seznam vlevo. Vždy se dostanete na konec seznamu a budete se v seznamu posouvat nahoru. První člověk na seznamu jde další kolo do boje. Samozřejmě lidé mohou kdykoli odejít a tak nezoufejte, i když jste třeba až pátí. Druhý seznam je pak seznam diváků konkrétní arény.

Pod třemi tlačítky vidíme, kdo zrovna bojuje a nebo kdo se chystá na boj (pokud je mezi koly). Tady konkrétně nalevo vidíme, že někdo čeká na dalšího soupeře. Nalevo vedle jména vidíme emblém. Je to ten samý emblém, který můžete najít v Character Info po kliknutí na tlačítko Emblem. A je to ten samý emblém, který lze zakoupit za 30 trofejí. Zde v PvP nám to říká, jaká postava v aréně je. V tomto náhledu vidíme pouze typ postavy (Evie, Karok, Hurk, …), správný emblém, určující zbraň oné postavy, vidíme až při souboji nebo při sledování souboje. A napravo vedle jména je počet vítězství za sebou.

V aréně vždy zůstává ten, kdo vyhraje. K němu je pak přiřazen první člověk na seznamu čekajících.

Boj

Jsme na řadě. Teď začíná opravdová sranda.

4

V horní části obrazovky vidíme životy a staminu obou bojujících. To samé vidíme i v případě, že souboj pouze sledujeme. Mezi životy hráčů pak vidíme kolik ještě zbývá času do konce kola.

7

A takhle vypadá prostor, na kterém se bojuje. Obyčejný čtverec bez překážek. Jedinou záludností je příkop. Můžete si ho všimnou kolem dokola. Je ze všech 4 stran a pokud do něj spadnete, hroty vás budou zraňovat. Je třeba co nejrychleji vyskočit.

Když souboj skončí, duelantům se ukáže tabulka.

6

Vítěz dostane Seal. Poražený nic. (Pozn.: Odměna za vítězství je 1 Seal. Screenshot byl pořízen v době eventu.)